FUJIFILM kompaktní fotoaparát FINEPIX X20Zaměření na maximální obrazovou kvalitu. 2/3-palcový snímač X-Trans CMOS II o rozlišení 12 milionu pixelů

Fotoaparát FUJIFILM X20 využívá na míru šité uspořádání obrazových pixelů společnosti Fujifilm a díky velkému 2/3-palcovému snímači typu X-Trans CMOS II pořizuje snímky vysoké kvality. Díky vysoké kvalitě CMOS prvku snímače si budete užívat rychlé sériové snímání a natáčení videa ve formátu Full HD.

Architektura bez OLPF a zpracování 2/3-palcovým snímačem X-Trans CMOS II o rozlišení 12 milionů pixelů vám umožní zachytit váš svět s krystalickou čistotou

Společnost FUJIFILM vyvinula 2/3-palcový snímač X-Trans CMOS II přímo pro fotoaparát FUJIFILM X20. Snímač má stejnou architekturu a funkce jako výkonný snímač oceňované vlajkové lodi FUJIFILM X-Pro1. Použití technologie BSI (zadní osvětlení) umožňuje úspěšné použití pixelů s fázovou detekcí bez dopadu na citlivost – což je klíčem k rychlému automatickému ostření přístroje FUJIFILM X20.

Vyspělá technologie a zpracování pomáhá přenést kvalitu objektivu do fotografií věrně zobrazujících skutečnost.

Snímač X-Trans CMOS II používá původní uspořádání barevných filtrů s vysoce náhodným vzorem, takže není nutno použít optický low-pass filtr (OLPF). Ten se obvykle používá v běžných systémech k potlačení moiré na úkor rozlišení. Snímač tedy může přímo zachytit vysoké rozlišení objektivu FUJIFILM X20. Díky vysoké výkonnosti procesoru EXR II jsou započítávány faktory Lens Modulation Optimizer (LMO), které kompenzují aberaci a difrakční rozostření, k němuž dochází při průchodu světla objektivem, a následně pomáhají vytvořit snímky s vynikající ostrostí.

Nízká úroveň šumu e snímačem X-Trans CMOS II & a procesorem EXR II

Optimalizace snímače X-Trans CMOS II snižuje úroveň šumu o více než 30% a zlepšuje tak odstup signálu od šumu. Kvalitu čistého signálu dále zvyšuje nový procesor EXR II. Originální zpracování signálu v uspořádání X-Trans má k dispozici vyspělou technologii oddělení šumu a kombinuje ji s nově vyvinutým procesem redukce šumu, jenž využívá barevné diferenciály k potlačení chromatického rozmazání. Výsledkem je kvalita obrazu dalece převyšující rozměry snímače.

Rychlé automatické ostření a rychlé reakce

Inteligentní hybridní automatické ostření
Rychlé reakce
Rychlé sériové snímání 12 snímků/s
Rychlé zapnutí

Přepínání mezi AF s fázovou detekcí a kontrastním AF, Nový inteligentní systém AF automaticky zaostřuje za pouhých 0,06 vteřiny.

Inteligentní Hybridní AF dle fotografované scény okamžitě přepíná mezi AF s rychlou fázovou detekcí a kontrastním AF, které na fotografovaný objekt zaostří i v tmavých scénách. Díky použití nejrychlejšího algoritmu pro fotografovaný objekt a scénu můžete zaostřit za pouhých 0,06 vteřiny,* takže váš objektiv zachytí neopakovatelné okamžiky zřetelně a ostře.

EXR Processor II – Dvojnásobná rychlost zpracování proti běžnému obrazovému procesoru

Blesková rychlost zpracování nově vyvinutého procesoru EXR II nejen pořizuje snímky s vyšším rozlišením a vyšší kvalitou v kratším čase, ale rovněž zkracuje reakční dobu. Použití dvojitého CPU a vyšší frekvence zvyšuje výkon přibližně na dvojnásobek rychlosti předchozí generace. Zlepšení LSI rovněž zkracují reakční dobu, takže zapnutí přístroje trvá pouze cca 0,5 s V kombinaci s rychlým čtením signálu snímače X-Trans CMOS II snižuje procesor interval snímání na 0,5 vteřiny, snižuje prodlevu závěrky na cca. 0,01 s. a zvyšuje maximální rychlost sériového snímání na 12 snímků/s.

Vysoká rychlost sériového snímání 12 snímků/s (série max. 11 snímků)

Kombinace vyšší rychlosti zpracování procesoru EXR II a vysoké rychlosti čtení snímače X-Trans CMOS II umožňuje sériové snímání vysokou rychlostí 12 snímků/s při plném rozlišení 12 milionů pixelů. To oceníte zejména při fotografování pohybujících se objektů a pozdějším výběru nejlepšího snímku.

Režim rychlého zapnutí

Zapnutí ze stavu SLEEP za cca. 0,5 s. Po vypnutí se přístroj FUJIFILM X20 přepne do “pohotovostního” režimu (nejdéle na dobu 24 minut). Pokud během této doby fotoaparát zapnete, FUJIFILM X20 se okamžitě “probudí”, čímž se běžná doba nutná k zapnutí zkrátí z 0,9 s na cca. 0,5 s a vy jste ihned připraveni zamířit a pořídit snímek.

Design a styl přizpůsobené funkci

Luxusní design
2,8-palcový výkonný LCD displej
Rychlá volba stran menu a navigace na stránce bez skrolování

Luxusní design

S každým pohledem se prohlubuje váš vztah k fotoaparátu. Každý dotek povzbuzuje vaši zvědavost při objevování jeho potenciálu. Design a výběr materiálu uspokojí všechny touhy vašeho srdce a vaše uspokojení z fotografování. Pokud máte fotoaparát FUJIFILM X20 stále při sobě, dobrodružství nikdy nekončí.

Vysoké výkony v kompaktním těle.

Vysoký výkon optického zoomu a možnost jej kdykoli a kdekoli použít— to je podstata fotografování s přístrojem FUJIFILM X20! Tloušťka těla kompaktního přístroje FUJIFILM X20 činí při zasunutém objektivu pouhých 56,8 mm, tedy méně než polovinu proti běžným bezzrcadlovým přístrojům. Je určen k tomu, aby vám neustále dělal společnost, takže se svou malou hmotností se snadno vejde do tašky nebo kapsy.

Lehké a pevné tělo z hořčíkové slitiny

Horní a spodní deska těla fotoaparátu FUJIFILM X20 je vyrobena z pevné, avšak lehké hořčíkové slitiny. Netvoří jen důležité součásti těla, ale vytvářejí i dojem pevnosti, posilují váš vztah k přístroje a radost z jeho vlastnictví.

Přesně obrobený kovový zoomovací kroužek a ovládací prvky vzbuzují dojem kvality a pohodlí při intuitivním ovládání.

Zoomovací kroužek a ovládací prvky režimu a kompenzace expozice jsou přesně obrobeny z kovu. Viditelně a hmatatelně tak potvrzují kvalitu zážitku z práce s přístrojem FUJIFILM X20. Přesný úchop vroubkovaných ovládacích prvků, vnímání přesného točivého momentu potřebného k jejich otočení a potvrzující “cvaknutí” při každé změně clony přispívají k plynulému ovládání bez potřeby oddálit oko od hledáčku.

Povrchová úprava imitující kůži pro kvalitní vzhled a dlouhou životnost

V porovnání s pravou kůží je koženka praktickou volbou slibující vyšší odolnost proti povětrnostním vlivům a delší životnost.

Příjemný pocit ze zvuku závěrky

Máte na výběr ze 4 zvuků závěrky: “Sklopené zrcadlo”, “Štěrbinová závěrka”, “Závěrka objektivu” a “Tichý”.

Kovová krytka objektivu

Hliníková krytka objektivu ladí s texturou kovového těla fotoaparátu FUJIFILM X20, takže skvěle vypadá a dokonale sedí díky látkové výstelce vnitřní strany.

“Made in Japan” – značka prémiové kvality – Každá součást tohoto fotoaparátu je výsledkem přesného zpracování a nejvyšších standardů kvality.

Grafické uživatelské rozhraní vám umožní zaostřit snímek.

Při otáčení zoomovacím kroužkem nebo ovládacím prvkem zobrazuje grafické rozhraní fotoaparátu FUJIFILM X20 v reálném čase změny ohniskové vzdálenosti, hodnoty clony nebo času závěrky. Minimální počet ikon a dalších ukazatelů na displeji vám poskytuje přehled o všech potřebných informací bez zbytečného rozptylování, takže se můžete soustředit jen na snímek.

Tlačítko Q (Rychlé menu)

Pouhým stisknutím tlačítka Q (Rychlé menu) můžete přejít přímo na seznam nastavení citlivosti ISO, vyvážení bílé, simulace filmu a dalších často používaných fotografických nastavení. Stačí voličem vybrat položku menu a pomocí hlavního či pomocného ovladače rychle změnit nastavení v průběhu fotografování.

Světelný objektiv Fujinon F2.0–2.8 se 4× optickým zoomem (28–112mm)

Objektiv s manuálním zoomem
Kovový zoomovací kroužek se zabudovaným vypínačem
Mechanismus OIS
Všechny optické prvky ze skla v konfiguraci 9-skupin/11-prvků
Asférická čočka

Světelný objektiv FUJINON F2.0-F2.8 s 4× manuálním optickým zoomem

Objektiv disponuje vynikající světelností F2.0–2.8 a 4× optickým zoomem, jenž slibuje vysoké rozlišení v celém rozsahu od 28 mm na širokém konci po 112 mm na dlouhém konci. Všechny optické členy tvořící konstrukci objektivu od asférických přes ED po členy s vysokým refrakčním indexem jsou vyrobeny z vysoce kvalitního optického skla a opatřeny několika vrstvami povrchové úpravy HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating), jež omezuje tvorbu duchů a odlesků v objektivu.

Kovový zoomovací kroužek s vestavěným vypínačem – Jemná akce s vysoce přesvědčivou přesností

Když přiložíte přístroj FUJIFILM X20 k oku, abyste zaměřili snímek, můžete fotoaparát zapnout bez toho, že byste spustili oko z hledáčku.

Vysoká světelnost v celém rozsahu zoomu plus vysoce účinná optická stabilizace.

S minimálním clonovým číslem F2.0 na širokém konci a F2.8 při maximální ohniskové vzdálenosti je tento zoomový objektiv mimořádně světelný a je schopen pořídit nádherný efekt rozostření v celém rozsahu zoomu. Zabudovaný mechanismus OIS (optické stabilizace obrazu) zajišťuje stabilizaci odpovídající 4 EV a je mimořádně účinný při prevenci rozmazání způsobeného chvěním fotoaparátu či pohybem fotografovaného objektu.

Všechny optické prvky vyrobeny ze skla – 11 členů v 9 skupinách – posedlost dokonalostí

Pro zachování kompaktních rozměrů fotoaparátu FUJIFILM X20 při zajištění vysoké kvality obrazu jsou v objektivu Fujinon použity optické členy ze skla s vynikající optickou charakteristikou všech 11 členů uspořádaných v 9 skupinách. Konstrukce obsahuje asférické čočky, ED čočky a čočky s vysokým refrakčním indexem. Všechny jsou opatřeny původní povrchovou úpravou Super EBC (Electron Beam Coating) společnosti Fujifilm.

Čočka typu ED – odstraňuje barevný závoj i při velkém zvětšení

Dvě čočky typu ED jsou použity pro svůj nízký rozptyl a účinnou redukci chromatických aberací. Díky zamezení vzniku barevného závoje a snížení kontrastu pořizuje objektiv fotoaparátu FUJIFILM X20 snímky s výbornou přesností v celém rozsahu ohniskových vzdáleností od širokého konce po teleobjektiv.

Super makro již ze vzdálenosti 1cm

Ze vzdálenosti pouhých 1cm vám makro fotografie prostřednictvím přístroje FUJIFILM X20 umožní zachytit veškeré jedinečné detaily objektu skutečně zblízka.

 

Recenze :

http://www.digineff.cz/clanek/fujifilm/fujifilm-x20

Doporučená prodejní cena: 11990.00 Kč
11990.00
« Zpět